Novinky z HR

Když se řekne prokrastinace aneb jak překonat lenost

Dříve se tomu říkalo lenost nebo liknavost – nechuť do nepříjemných povinností nebo úkolů. Dnes ideologové osobního rozvoje používají hyperkorektní módní výraz prokrastinace, který podle Wikipedie označuje chorobnou tendenci odsouvat povinnosti na pozdější dobu. Pojďme společně poodhalit podstatu prokrastinace a dozvědět se pár rad, jak neodkládat na zítra to, co bychom měli udělat dnes.

22.03.2012

Chcete svobodu v práci? Hledejte zaměstnání u svobodné firmy!

Také máte pocit, že vám život utíká pod rukama, zatímco sedíte v práci, která vás nebaví? Tak to rozhodně nejste sami! Podobným pocitem trpí podle zakladatele poradenské společnosti Peoplecomm a propagátora myšlenky svobody v práci, Tomáše Hajzlera, až osmdesát procent lidí.

28.02.2012

Může mráz snižovat intelektuální výkon?

Asi by Vás nikdy nenapadlo položit si otázku, zda může zima ovlivňovat i Vaši mentální činnost. My jsme si tuto otázku položili v teple kanceláře a už máme odpověď.

22.02.2012

Pracovní pohovor a neverbální komunikace

9 rad pro skvělý výkon při pohovoru

13.02.2012

Zaměstnanost studentů v ČR

Z nejnovějších průzkumů Statistického úřadu ČR vyplývá, že míra participace studentů na pracovním trhu je v České republice velice nízká. V roce 2003 byly nějakým způsobem ekonomicky aktivní pouze 2 % osob ve věku 15 – 29 let z celkového počtu studentů denních studií. Od roku 2006 začíná počet pracujících studentů pozvolna vzrůstat, nicméně stále dosahuje pouze cirka pěti procent. Nejvíce ekonomicky aktivní jsou studenti ve věku 25 až 29 let.

02.02.2012

Češi jsou stále vzdělanější

Struktura obyvatelstva České republiky z hlediska nejvyššího dosaženého vzdělání prošla od roku 1995 výraznými změnami.

24.01.2012

Ekonomická krize se podepisuje nejvíce na absolventech

Ekonomická krize, jejíž nastupující druhé vlně právě čelíme, s sebou přináší také změny na pracovním trhu. Ačkoliv Česká republika dosud neměla s nezaměstnaností mladých lidí větší problémy, nyní se ukazuje, že ekonomická krize si teď vybírá daň nejvíce na nich.

16.01.2012

Nahradí benefity daňový paušál?

Některá daňová zvýhodnění u zaměstnaneckých benefitů by mohl nahradit nový daňový paušál. Navrhuje to ministerstvo financí v rámci nově připravovaného zákona o dani z příjmu.

06.01.2012